• icon0(384) 311 20 02
  • iconinfo@acigol.bel.tr
  • icon YUKARI MAH. BELEDİYE CAD. NO:55 ACIGÖL/NEVŞEHİR

AB PROJESİ KAPSAMINDA YABANCI MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK

AB PROJESİ KAPSAMINDA YABANCI MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK

AB PROJESİ KAPSAMINDA YABANCI MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK

Avrupa Komisyonu tarafından hibe ile desteklenen ''Influence YOUth (I-YOUth)'' adlı AB gençlik projesinin toplantısı İspanya, İtalya, Rusya Federasyonu ve Romanya’dan gelen proje ortakları ile Acıgöl Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni Fitnat TAVACI tarafından ‘‘Gençler Arasında Radikalleşmenin ve Şiddet Kullanımının Önlenmesi’’ üzerine hazırlanan ve 2 yıl sürecek olan Erasmus+ KA205 stratejik ortaklıklar projesi kapsamında düzenlenen açılış programına Belediye Başkanımız Ercan ERTAŞ, Acıgöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat ÇAKAR, Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur ATABEY, Acıgöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Caner ERTAŞ ve Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi Müdürü  Zeynel KOLUTEK katıldılar.

Belediye Başkanımız Sayın Ercan ERTAŞ yaptığı açıklamada, ‘‘Radikalleşme ve buna bağlı olarak şiddet kullanımı, Avrupa'da ve komşu bölgelerde giderek artan bir endişe konusu haline geldi. Göçmenlere ve mültecilere yönelik saldırılar, propaganda ve şiddet içeren yabancı düşmanlığı ve nefret suçlarında dikkate değer bir artış oldu. Ortaya çıkan tüm bu endişeler, sorunun temel nedenlerini belirlemek ve ele almak için gençlerle çalışma ihtiyacının altını çizmiştir. Projemiz ile aşırılık ve radikalleşmeyi engellemenin yanı sıra gençlerin direncini güçlendirmeye, marjinalleşmeyi önlemeye, eşitliği teşvik etmeye, alternatifleri vurgulamaya ve yaşadıkları topluma uyumlarını sağlamaya katkı sağlanacaktır.  Bu doğrultuda Proje Koordinatörü Fitnat TAVACI’ya kurumlarımıza sağladığı özverili çalışmaları ve değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.’’ dedi.

Toplantı sonunda Belediye Başkanımız Ercan ERTAŞ katılımcılara sertifika, çeşitli hediyeler  ve katılımcıların kendi dillerinde yazılmış olan  Kur’anı Kerim hediye etti.